Tekst: Markus Saksatamm

Pilt: Katrin Ehrlich

Mäng: Meregrupp

Lained loksusid laisalt. Oli palav ja tuulevaikne ilm.
„Täna on kuum nagu saunas,“ lausus Lola ise vallatult ühel jalal kekseldes. Lohe noogutas loiult, oli näha, et temalegi tegid kuumakraadid pisut liiga. Uimased ja rammetud paistsid ka teised suvitajad.
„Ei tea, miks see paks onu liikumatult lamab?“ pomises Lola murelikult.
„Äh, küllap on ta lihtsalt talveunes,“ rehmas Lohe käpaga.
„Ega ta mingi karu ei ole, et talveunne jääb,“ itsitas Lola. „Ja pealegi, praegu on ju suvi. Palavus aga on ohtlik.“
„Mismoodi see ohtlik on?“ küsis Lohe kahtlustava pilguga ümbrust silmitsedes. Ta kargas jalule ning laksutas kurjalt lõugu. Lola puhkes naerma. See, et lohe üritas suvekuumust hammustada, tegi talle nalja. Siiski manas ta ette tõsise näo ning ütles: „ Liigne kuumus muudab uimaseks. Inimesel hakkab paha ning ta kaotab teadvuse. Vaata kui punane see onu on, nagu keedetud vähk.“
„Mina võin aidata,“ kibeles lohe. „Hiilin ta juurde ja puhun haigele kohale peale.“
„Rumal jutt lohe suhu tagasi,“ ütles plika ning lõi isegi korra kannaga vastu maad. „Sina oled ju lohe ja oskad vaid tuld pursata. Kas sa tahad vaese onu ära grillida või?“
Lohe lõi silmad häbelikult maha, temaga oli see lugu, et heateod kippusid pahatihti äpardusega lõppema.
Õnneks ei olnud kõnealusel onklil siiski suuremat häda. Ta tõusis, võttis pudelist sõõmu vett ning sumas ähkides ja puhkides merre.
Tüdruk aga otsustas lohet palavuse osas pisut õpetada ja teatas: „Pane palavaga alati müts pähe ja joo piisavalt vedelikku, näiteks mineraalvett, sest selles on kasulikke aineid. Aga kui näed, et keegi on ülekuumenenud, siis aita ta vilusse, niisuta teda külma veega ja anna kindlasti juua,“ vadistas tirts omasoodu. „Kui inimene on teadvuseta, helista 112, see on üks hiiglama tähtis number. Nii et jah, lohe, palavaga tuleb tihti vett juua.“
„Mul on parem mõte!“ hüüdis lohe ning tormas justkui tulejutt rannakioski poole. Kui ta naasis oli tal kaasas tervelt sada jäätist. Kuumarabandusest hoidumiseks, nagu ta ise teatas. „Mu loheke on ikka totu küll,“ mõtles Lola jäätist limpsides. „Aga armas on ta ikka ka.“
Muuseas, tüdruk sõi ära kaks jäätist ja ta suur semu kõik ülejäänud. Lohedel, nagu teada, ei jää ju kurk kunagi haigeks.
Lola ohkas õnnelikult. Ta silmitses lohe, kelle silmnägu oli šokolaadi ja jäätisega paksult koos, ning aimas kusagil oma südamesopis, et sel suvel ootavad teda ees lõbusad seiklused.

 

Kindlasti tutvu kõigepealt MÄNGUREEGLITEGA

Ühe toimunud mängu, kus Lola ja Lohe elustamisega abi annavad, leiad SIIT

 

MÄNG 3 OSA 1 PÄIKESEPISTE

On kuum päiksepaisteline suvepäev. Mängite sõpradega rannas palli. Lõbusas saginas on paljud unustanud mütsi pähe panna. Ühel hetkel kurdab üks sõpradest tugenevat peavalu.

Kuidas saad oma sõpra aidata? Millised on korraldused, mida jagad oma kaaslastele? Kirjelda oma tegevuskava järjekorras.

Saad küsida nõu vanematelt, õpetajalt ja sõpradelt. Või otsida vajalikku infot internetist. Kivi kotti!

 

Lahenduse sisestamiseks (kommenteerimiseks) LOGI SISSE

1 lahendus
  1. merru10

    Viime sõpradega sõbra varju lamama või teeme millestki päikesevarju.Viime ta kohta,kus samas ka õhk liigub.Kui tuult pole saab keegi tuult ise lehvitada.Anname talle juua,kui võimalik siis vett.Toome talle ranna vett,et teda sellega jahutada ehk üle valada.

Lisa lahenduskäik